U 2. TCP razredu održana je međupredmetna suradnja Geografije i Ekologije na temu Zaštićena područja Hrvatske. Suradnja među predmetima potiče dijalog, razvoj kreativnih vještina i kritičkog mišljenja te pristup problematici s različitih stajališta. Ono omogućuje učenicima primjenu znanja i spoznaja kako se teorijsko i praktičko znanje iz jednog predmeta može primijeniti u drugom te da je u rješavanju određenih životnih problema bitno razumijevanje iz više znanstvenih i društvenih područja.
Hrvatska je zemlja bogatih prirodnih, geoloških, geomorfoloških i drugih vrijednosti te smo jedinstven primjer prostora na Zemlji gdje na tako maloj teritorijalnoj površini imamo toliko veliku bioraznolikost. Zaštićena područja u Hrvatskoj obuhvaćaju gotovo 10 % ukupnog teritorija. Učenicima se nastojao objasniti sustav kategorizacije zaštićenih područja u Hrvatskoj, na temelju kojih su izdvojene i objašnjene 9 kategorija zaštite koje propisuje Zakon o zaštiti prirode Hrvatske. Naglasak je bio na strogim rezervatima, nacionalnim parkovima i parkovima prirode. Opisana su najvažnija prirodno-geografska i društveno geografska obilježja navedenih područja kroz prizmu geografskog pristupa od profesora Glasnovića, a profesorica Škrabić je istaknula ekološku i biološku važnost zaštićenih područja primjerima zaštite endemskih vrsta biljaka i životinja te navođenjem različitih ekosustava u kojemu žive.
Na kraju nastavnoga sata održan je tematski kviz u okviru ponavljanja gdje su učenici podijeljeni u timove odgovaranjem na postavljena pitanja razvijali suradničke i komunikativne vještine, te primijenili ono što su u okviru nastavnog procesa naučili.
Vedran Glasnović i Sanja Škrabić